Путин: Русия е готова да помогне за прекратяване на конфликта в Близкия изток 

03 април 2026 06:17   1159 прочита


 
 
Русия очаква конфликтът в Близкия изток да бъде разрешен възможно най-скоро и Москва е готова да предприеме всички мерки за нормализиране на ситуацията, заяви президентът Владимир Путин по време на среща с египетския външен министър Бадр Абдел Ата в Кремъл. 

Руският президент Владимир Путин подчерта, че Москва е готова да направи всичко необходимо, за да нормализира ситуацията в Близкия изток. 

„Всички се надяваме конфликтът да приключи възможно най-скоро. Вчера президентът на САЩ Доналд Тръмп говори за това. Повтарям: ние от своя страна сме готови да направим всичко, за да върнем ситуацията в нормативно състояние“, каза Путин. 

Руският лидер добави, че Русия и Египет биха могли да обмислят създаването на зърнен и енергиен хъб в страната. Путин също така инструктира правителството да работи по доставките на хранителни продукти до Египет, предимно зърно, като подчерта, че доставките ще бъдат осигурени. 

Путин покани египетския президент Ел Сиси да посети Русия, а египетският външен министър Бадр Абдел Ат предаде писмено послание от президента Ел Сиси до самия Путин. Министърът също така подчерта благодарността на Египет за конструктивното сътрудничество при изграждането на атомната електроцентрала Ел Даба, което той определи като важен етап в двустранните отношения. 

Египетският министър пристигна в Русия на работно посещение, по време на което планираше да проведе разговори с руски представители. Руската страна в Кремъл беше представена от помощника на президента Юрий Ушаков и министъра на външните работи Сергей Лавров, съобщава Sputnik. 

0 коментара


Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар